Wkrótce minie miesiąc, od kiedy nowa powieść kryminalna Piotra Kościelnego pt. "Zły" dostępna jest na naszym rynku książki. Pierwsze opinie recenzentów spłynęły, ja też w tym czasie zapewniłam Wam trochę atrakcji z tym tytułem związanych - ale to jeszcze nie koniec, dzisiaj przychodzę z kolejną z nich! Mam dla Was konkurs na 5 egzemplarzy książki, więc jeśli jeszcze nie macie jej na swojej półce, to teraz jest doskonała okazja, by spróbować to zmienić! Przypominam - warto, to rewelacyjny kryminał, który szokuje nie tylko samą historią kryminalną, ale także dokładnością w budowaniu świata przedstawionego - a ten przenosi nas kilkadziesiąt lat wstecz, w czasy PRL-u...
Więcej o samej książce możecie poczytać w mojej recenzji - klik!, co nieco dowiedziecie się o niej też z mini-wywiadu, jaki miałam przyjemność przeprowadzić z autorem - klik!
By wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie:
Historia toczy się w czasach PRL-u - czy myślisz, że wtedy złoczyńcom łatwiej było uniknąć kary? Dlaczego?
Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej, zabawniej – tym lepiej!
Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!
- Konkurs trwa od 21 do 25 października, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG do 29 października.
- Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę pięć, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
- Wysyłka tylko na terenie Polski.
- Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu wydawnictwa na IG (klik!) i FB, autora serii (IG - klik!, FB - klik!) oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na IG i FB) i zaprosicie do zabawy znajomych.
Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!
30.10 aktualizacja - wyniki konkursu:
Na wstępie - takie ładne odpowiedzi, a tak mało aktywności! Och, przyznaję, że w takich momentach jest mi smutno - widzę przecież po odpowiedziach, że są to osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia, więc dlaczego, ach, dlaczego, nie jesteście aktywni w komentarzach na profilu na co dzień? Niestety warunki udziału w konkursie są jasne - prócz samych odpowiedzi muszę pod uwagę brać aktywność. Zatem zachęcam Was do niej, przecież ja chcę Wam dawać te wszystkie książki ;)
A teraz o pytaniu konkursowym i odpowiedziach - zdecydowana większość opowiedziała się za tym, że było w PLR-u łatwiej uniknąć kary. Ze względu na władzę, znajomości i słabszy rozwój techniki niż mamy kiedyś. Były też jednak głosy, że ogólne nastroje społeczeństwa mogły zbrodni nie sprzyjać i stanowić pewnego rodzaju odstarszacz... Też racja!
A teraz już pora na wyniki - książka leci do:
Instagram:
1) @szyszka_czyta
Uwielbiam książki autora i chętnie bym ją przygarnęła 😍 Kiedyś na pewno było łatwiej uniknąć kary, wystarczyło znać kogoś wpływowego, wiemy jak wyglądała władza w tamtych czasach, dużo można było załatwić bez dowodów, bądź dowody się magicznie znajdywały, ale też nie było takiego sprzętu jak jest teraz, dokładniejszego, postęp technologiczny jak i badania są teraz na wyższym poziomie i ciężej jest o pomyłkę
2) @magdalenka_55
Oj, myślę, że tak. Wydaje mi się, że nie tylko było im łatwiej tej kary uniknąć, ale w wielu sytuacjach i przypadkach - mając świadomość swoich układów, znajomości i dojść - czuli się po prostu bezkarni. A nawet bez tych układów, układzikow było łatwiej tej kary uniknąć, patrząc na stan ówczesnej technologii i kryminalistyki. Były przedawnienia , wiele spraw rozchodziło się po kościach , brak wystarczających albo wręcz żadnych dowodów i tyle - po sprawie. Niestety. Tak to widzę i odbieram.
3) @milosniczka.kavy
Ja z wielką chęcią przygarnę książkę 😍 w PRL-u na pewno złoczyńcom było dużo łatwiej. Technika kryminalistyczna nie była tak rozwnięta jak teraz, nie było monitoringu, telefonów komórkowych, kart płatniczych dzięki którym bez problemu można nas dzisiaj namierzyć. No i przede wszystkim władza była inna...
4) @kabaretka_30
O matkooo! Toż ja muszę wziąć udział w konkursie! Uwielbiam książki autora ale na półce jeszcze nie ma żadnej bo wszystkie w ebookach przyjęłam 😂 Myślę, że na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, bo z jednej strony uważam, że w czasach PRL-u dużo łatwiej było się wywinąć od kary że względu na władze, która mówiąc krótko sprawiedliwa nie była, za to przekupna i owszem. Większość spraw była zamiatana pod dywan, a milicja gromiła nie tych co trzeba. Z drugiej strony wydaje mi się, że ludność była zastraszana, omamiona i chyba częściej jeden sprzedawał drugiego. W czasach obecnych każdy zajmuje się swoimi sprawami i nie chce lub nie ma zwyczajnie czasu na donosicielstwo 😜
Facebook:
5) Diana Szydło
Mój poniedziałek na ten widok od razu stał się lepszy,Pokuszę się więc o krótki wierszyk. 🙂Dziś mamy analizę DNA, termowizję, drony, ślady osmologiczne,Do perfekcji wyliczone linie balistyczne."Kryminalne zagadki" i "Agentów NCIS" z zapartym tchem oglądamy,Możliwościami nauki do wykrywania sprawców zbrodni się zachwycamy.Ale czy to działa? Czy żaden przestępca nie uniknie kary?Czy wykrywalność jest lepsza niż w ustroju starym?...Tu byłam przerwa, bo robiłam risercz i zerknęłam w roczniki,Ponad 60 procent wykrywalności, mamy coraz lepsze statystyki.Zatem na pewno, teraz trudniej uniknąć kary, więcej przestępstw się wykrywa,Jednak dla mnie, tak teraz, jak i za PRL, najważniejsza jest operacyjna robota prawdziwa.🙂
Gratulacje!
Czekam na Wasze dane adresowe wraz z numerem telefonu dla kuriera.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i zachęcam do stałej aktywności, komentowania postów na moich profilach, jak i próbowania swoich sił w kolejnych konkursach!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz