"Dobra rodzina" Katarzyny Troszczyńskiej oficjalnie na naszym rynku dostępna jest już od ponad tygodnia, choć ci szczęśliwcy, którzy zwrócili na nią uwagę na Targach Książki w Krakowie i Katowicach mogli już się w nią zaopatrzyć wcześniej. Dzisiaj ja przychodzę do Was z możliwością zdobycia egzemplarza - mam aż cztery do rozdania!
Jest to powieść z gatunku true crime - zbeletryzowana historia o zbrodni prawdziwej, która miała miejsce kilkanaście lat temu w pewnej małej polskiej miejscowości... Książka z tego względu nie jest łatwą lekturą, ale z pewnością warto się z nią zapoznać. Dlaczego? No właśnie....
Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym tytule, to zapraszam do zapoznania się z moją recenzją - klik!. Książka ukazała się pod patronatem Kryminału na talerzu!
Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Odpowiedź na pytanie:
Jak myślisz, dlaczego warto sięgać po książki, które opowiadają o zbrodni prawdziwej?
Zgłoszenia możecie zamieszczać w dowolnej formie, ich ciekawiej – tym lepiej!
Konkurs organizuję na moich wszystkich profilach, więc swoje zgłoszenia można zamieszczać tutaj w komentarzu pod postem lub pod konkursowymi postami na FB i IG - zgłosić można się tylko raz!
- Konkurs trwa od 21 do 25 listopada do 23:59, wyniki ogłoszę w tym poście, na FB i IG kolejnego dnia.
- Z nadesłanych odpowiedzi wybiorę cztery, które moim zdaniem będą najciekawsze. Przy ich wyborze pod uwagę będę brała również aktywność uczestników na profilach Kryminału na talerzu.
- Wysyłka tylko na terenie Polski.
- Udzielając odpowiedzi na pytanie konkursowe uczestnik równocześnie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem konkursu zamieszczonym na tej stronie – klik!
Zachęcam też do polubienia profilu autorki książki (IG -klik!, FB - klik!) wydawnictwa na IG (klik!) i FB oraz moich własnych (IG klik! FB klik!), a także do dołączenia do obserwatorów mojego bloga. Będzie mi też bardzo miło jeśli na swoich profilach udostępnicie informację o tym konkursie (możecie po prostu podać dalej mój post o konkursie, który zamieściłam na obydwu profilach).
Serdecznie zachęcam do udziału i życzę wszystkich uczestnikom powodzenia!
Podoba Ci się to, co robię?
Wesprzyj mnie na patronite.pl/kryminalnatalerzu i dołącz do grona moich Patronów!
27.11 aktualizacja - wyniki konkursu:
Cieszy mnie Wasze zainteresowanie tym tytułem - przyszło sporo zgłoszeń, a wszystkie dobrze przemyślane. Wybór zwycięzców był trudny, tak samo jak temat książki i czytając Wasze wszystkie odpowiedzi pod rząd sama poczułam się trochę nieswojo. Mimo to starałam się wybrać odpowiedzi tych, którzy wydaje się, że wyciągnąć z książki najwięcej, a i jak zawsze, nagrodzić tych, którzy na moich profilach pojawiają się nie tylko na konkursy 😊 Po długich przemyśleniach zdecydowałam więc, że książka leci do:
IG:
1) @zaczytanaangie
Książki o prawdziwych zbrodniach są wyjątkowe, zwłaszcza te zbeletryzowane, bo w nich jest więcej miejsca na emocje niż w reportażach. Nawet jeżeli niektóre fakty są naciągnięte na potrzeby fabuły, to i tak uważam, że takie utrwalanie trudnych historii jest ważne, bo dają czytelnikom do myślenia. Przede wszystkim mogą być ostrzeżeniem, wyczulić na określone zachowania, uświadomić jakich błędów można uniknąć... poza tym z mojego doświadczenia wynika, że są też szczególnie poruszające.
2) @ksiazka.w.pigulce
Wybierz mnie, wybierz mnie 🖐️Ostatnio na targach rozważałam zakup tej książki, ale na razie się wstrzymałam. Może to znak 😁 Dlaczego tego typu książki, bo często to właśnie życie pisze najlepsze scenariusze i zamiast fikcji warto pogrzebać wokół siebie.
FB:
3) Elżbieta Skrzypczak
Książki z gatunku "true crime" cenię za ich realizm i możliwość skonfrontowania treści z sensacyjnymi wzmiankami w prasie i newsach telewizyjnych. Lubię fabularyzowane historie oparte na prawdziwych wydarzeniach oraz reportaże, w których autorzy z chirurgiczną dokładnością i niebywałą wnikliwością starają się odtworzyć popełnione zbrodnie, w plastyczny sposób przedstawiają miejsca ich popełnienia, próbują wniknąć w umysł psychopatów aby poznać pobudki i motywy, które nimi kierowały oraz przedstawić ich portret psychologiczny. Niezbadane są meandry ludzkiego umysłu a takie publikacje, oprócz niezaprzeczalnych faktów, które wywołują cały wachlarz emocji, przybliżają nas do znalezienia odpowiedzi na pytania: czy istnieje gen zła, jakie czynniki wyzwalają impuls do popełnienia zbrodni, jakie traumy i zdarzenia z przeszłości popychają człowieka by drugiemu zgotować piekło na ziemi, jak rozpoznać symptomy osobowości psycho- lub socjopatycznej by ustrzec się przed atakiem i zostaniem potencjalną ofiarą?
4) Jeanette Good
Prawda jest najbardziej przerażająca bo obnarza prawdziwe często zakłamane i fałszywe oblicze ludzi. Książki opisujące prawdziwe zbrodnie są przerażające a zarazem najwięcej mówią nam o człowieku. A i czytelnik ma możliwość hipotetycznie odpowiedzieć sobie na wiele pytań: co ja zrobiłbym w takiej sytuacji czy posunelabym się np tak daleko.
Gratulacje! Czekam na Wasze adresy do czwartkowego przedpołudnia!
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zgłoszenia i jak zawsze, zapraszam do aktywności na moich profilach. Mogę też zdradzić, że to jeszcze nie koniec konkursów na ten rok 😉
Książkę "Dobra rodzina" znajdziecie we wszystkich trzech formach na Legimi, link do nich, jak i do porównywarki cenowej znajdziecie pod moją recenzją.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz